X
تبلیغات
رایتل

داوود اوغلو: دولت سوریه ۷۰۰ موشک دارد

پنج‌شنبه 16 آذر‌ماه سال 1391داوود اوغلو: دولت سوریه ۷۰۰ موشک دارد


به گفته وزیر امور خارجه ترکیه سوریه ۷۰۰ موشک در اختیار دارد.
به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه صباح - چاپ ترکیه - احمد داوود اوغلو، وزیرخارجه ترکیه با اشاره به اینکه تعداد و محل موشک‌های دولت اسد در سوریه را می‌داند، گفت: اینکه موشک‌ها در کجا و در دست چه کسانی هستند را می‌دانیم. آنها حدود ۷۰۰ موشک در اختیار دارند.
 
روزنامه صباح در گزارش خود با استناد به وزیر امور خارجه ترکیه همچنین آورده است: علت دوراندیشی ما در زمینه استقرار موشک‌های پاتریوت هم حرکات احتمالی گروه‌های غیرقابل کنترل است. اقدامات زیادی برای آنکه ترکیه را هم وارد درگیری کنند انجام شد. ما بطور مداوم با شکیبایی جلو رفتیم. اکنون می‌دانیم که موشک‌ها کجا و در دستان چه کسانی هستند و چگونه انبار می‌شوند. همه اینها را ما می‌دانیم. دولت اسد حدود ۷۰۰ موشک دارد. حتی در بین این موشک‌ها‌، موشک‌های دوربرد نیز وجود دارند.
 
داوود اوغلو که این سخنان را در آستانه‌ی سفرش به بروکسل اظهار داشت، تاکید کرد: موضوع استقرار سیستم دفاعی پاتریوت‌ کاملا در چارچوب نیاز نظامی است. ترکیه به این موشک‌ها احتیاج دارد.
 
داوود اوغلو همچنین اظهار داشت که به دولت سوریه ۷ ماه پیش از طریق ایران طرحی را ارائه کرده است، اما سوری‌ها آن را نپذیرفته‌اند. این طرح ایجاد یک دولت انتقالی با تمام اختیارات بود.
 
وزیر امور خارجه ترکیه گفت: ورود موثر روسیه به روند حوادث سوریه مهم است. در سازمان ملل برخورد روسیه با این مساله اهمیت زیادی دارد. حتی اگر مشاهده شود که روسیه به ارزیابی جدیدی رسیده است اوضاع تغییر خواهد کرد.
 
داوود اوغلو همچین تاکید کرد که کمک ناتو تنها به موضوع موشک‌های سیستم دفاعی پاتریوت ختم نخواهد شد.
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد