X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

ایران تا سال 2018 ماهواره مخابراتی خود را در مدار ژئو مستقر خواهد کرد

پنج‌شنبه 5 دی‌ماه سال 1392ایران تا سال 2018 ماهواره مخابراتی خود را در مدار ژئو مستقر خواهد کرد

 

 ایران قصد دارد تا ماه مارس سال 2018 میلادی ماهواره مخابراتی خود را در مدار ژئو مستقر کند.
به گزارش خبرگزاری «ریا نووستی» به نقل از خبرگزاری "مهر"، "حسن کریمی" رئیس پژوهشگاه فضایی ایران ضمن اعلام این مطلب گفت: "براساس برنامه راهبردی قرار است ایران تا سال 1397 ماهواره مخابراتی خود را مدار ژئو مستقر کند". رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به برنامه‌های راهبردی کشور خود در حوزه اعزام انسان به فضا خاطر نشان کرد: "هدف نهایی در این برنامه انجام ماموریت‌های فضایی سرنشین دار و قرار دادن انسان در مدار است".

اجرای برنامه فضایی ایران در ماه فوریه سال 2008 با پرتاب آزمایشی موشک "کاوشگر - 1" آغاز شد که باعث نگرانی در غرب گردید چرا که به اعتقاد کارشناسان این بدان معناست که تهران به ساخت موشک بالستیک دوربرد نزدیک می شود. موشک "کاوشگر- 2" در ماه اکتبر سال 2008 به فضا پرتاب شد و با انجام ماموریت خود با چتر مخصوص به زمین بازگشت.

سپس برنامه فضایی ایران با پرتاب دیگر موشک ها و ماهواره ها ادامه پیدا کرد.

دانشمندان فضایی ایران روز 14 سپتامبر سال 2013 میلادی موفق شدند با موشک "کاوشگر پژوهش" دومین میمون را به فضای کیهانی اعزام کرده و وی را سالم به زمین بازگردانند. کاوشگر پژوهش که حامل یک میمون از نژاد رزئوس بنام "فرگام" بود پس از طی یک مسیر زیرمداری تا ارتفاع 120 کیلومتر، در مدت زمان حدود 15 دقیقه توانست به زمین باز گردد و موجود زنده را سالم بازیابی کند.

جامعه جهانی نگران است که تهران تحت پوشش برنامه های اتمی و موشکی تلاش نماید سلاح هسته ای و ابزار انتقال آن را تولید کند. اما مقامات ایرانی اعلام کرده اند که برنامه فضایی این کشور صرفا ماهیت صلح آمیز داشته و در راه اهداف علمی- پژوهشی صورت می گیرد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد