X
تبلیغات
رایتل

سامانه موشکی "صیاد" وارد چرخه پدافندی کشور می‌شود+ عکس

سه‌شنبه 4 آبان‌ماه سال 1389سامانه موشکی "صیاد" وارد چرخه پدافندی کشور می‌شود
سامانه پدافند موشکی صیاد به زودی وارد یگانهای نیروهای مسلح کشورمان می شود.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، بر اساس بررسی های انجام شده توسط متخصصان دفاعی کشورمان، قریب 60درصد تهدیدات دشمنان فرامنطقه ای علیه ایران در قالب استفاده از سامانه های ارتفاع متوسط بوده و بر این اساس، در نیروهای مسلح کشورمان توجه خاصی به ساخت تجهیزات مقابله با تهدیدات در این ارتفاع شده است. ساخت سامانه پدافندی مرصاد و موشک شاهین که نمونه ارتقاء یافته و ایرانی سامانه هاگ محسوب می شود، نمونه ای از تحقق این تلاش بوده که اخیرا تحویل نیروهای مسلح کشورمان شده است.
سامانه پدافندی صیاد یکی دیگر از تلاشهای کارشناسان دفاعی جمهوری اسلامی برای ارتقاء توان پدافندی کشور در ارتفاع متوسط و بالا به شمار می رود. این سامانه شامل موشکهای 2 مرحله ای بوده که قابلیت استفاده بر ضد انواع هواگردها از جمله هواپیماهای بمب افکن را دارد.
در نوع بهینه شده آن، سامانه صیاد توان مقابله با جنگ الکترونیک را داشته و سیستم های هدایت راداری آن نیز به روز شده اند و می تواند با سامانه های دارای سطح مقطع راداری کم نیز درگیر شود. قرار است به زودی و پس از انجام تست های نهایی، تولید انبوه آن آغاز و به چرخه دفاعی کشور وارد شود.
پدافند موشکی صیاد با سر جنگی 200 کیلویی، با سرعت 1200 متر بر ثانیه به سمت هدف حرکت کرده و می تواند مکمل خوبی برای دیگر سیستم های پدافندی ایران همچون تور ام1، هاگ، اس 200 و اف ام 80 باشد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد