X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

شنبه 12 شهریور‌ماه سال 1390


راگوزین برای بررسی برنامه موشکی ایران به تهران می رود
 

بروکسل، 11 شهریور، خبرگزاری «ریا نووستی»/ "دمیتری راگوزین" نماینده دائم روسیه در پیمان آتلانتیک شمالی بعد از پایان سفر آتی به ایران گزارشی درباره برنامه موشک جمهوری اسلامی به "دمیتری مدودف" (Dmitry Medvedev) رییس جمهور روسیه ارائه خواهد داد.
این سفر قرار است که در اواخر سپتامبر-اوائل اکتبر سال جاری انجام شود. این مطلب را راگوزین در گفتگویی با «ریانووستی» اطلاع داد.

طرف ایرانی از راگوزین بعنوان نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در تعامل با ناتو در امور سپر ضد موشکی دعوت کرده که برای دیدار با مقامات سیاسی کشور و بررسی موضوع دفاع ضد موشکی در اروپا به تهران سفر کند.

راگوزین گفت: "امیدوارم که این ماموریت به تهران ثمربخش و با تعدد دیدارهایی توام شود که به من اجازه دهد تا بعد از این سفر تصویری عینی از برنامه ها و عملکرد واقعی همسایه جنوبی در زمینه تامین امنیت ازجمله توسعه برنامه موشکی به رییس جمهور روسیه ارائه دهم".

به گفته وی، طرف ایرانی به دریافت اطلاعاتی از مذاکرات روسیه در زمینه سپر ضد موشکی با غرب پیش از هر چیز با آمریکا تمایل دارد و همچنین دانستن نظر روسیه نسبت به استقرار تجهیزات سپر ضد موشکی در کشورهای جنوب اروپا.

نماینده دائم روسیه در پیمان آتلانتیک شمالی گفت: "ما هم به نوبه خود علاقمند هستیم که توضیحاتی را از طرف ایرانی در زمینه مسائل توسعه برنامه موشکی بشنویم که همکاران آمریکایی و اروپایی ما اغلب با لحنی هشداردهنده در مورد آنها صحبت می کنند".

وی اشاره کرد که روسیه به اطلاعاتی عینی نیاز دارد تا مقامات سیاسی بتوانند گام هایی تمام و عیار که از سویی باعث توسعه روابط حسنه با ایران و از طرف دیگر روابط شراکتی با ناتو و آمریکا شوند، اتخاذ کند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد