X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

ایران در رزمایش "پیامبراعظم 7" دهها موشک از جمله بالیستیکی شلیک کرد

سه‌شنبه 13 تیر‌ماه سال 1391


ایران در رزمایش "پیامبراعظم 7" دهها موشک از جمله بالیستیکی شلیک کرد
 

یگان های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز سه شنبه در جریان رزمایش بزرگ ابعاد "پیامبراعظم 7" دهها موشک از جمله موشک های بالیستیکی شلیک کردند.به گزارش خبرگزاری «ریا نووستی» به نقل از خبرگزاری "ایسنا"، در این رزمایش نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ده‌ها فروند انواع موشک ‌های "شهاب" 1، 2 و 3، "خلیج‌فارس"، "تندر"، "فاتح"، "زلزال" و "قیام" به سمت هدف واحد پیش‌بینی شده در کویر سمنان شلیک شد. این هدف پایگاه یگاه شبیه‌سازی شده کشورهای فرامنطقه‌ای (دشمن فرضی) بود. رزمایش بزرگ موشکی زمین به زمین سپاه با نام پیامبر اعظم(ص) 7 از روز دوشنبه آغاز شد و روز در پایان مرحله اصلی این رزمایش، جنگنده بمب‌افکن‌های بدون سرنشین سپاه به اجرای عملیات خواهند پرداخت.

سلامی سرتیپ پاسدار "حسین سلامی" جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به قابلیت‌های بالای موشک‌های شلیک شده از نظر رادارگریز بودن، سرعت و دقت،گفت: "موفقیت‌هایی که برای ما قابل پیش‌بینی بود، به طور صددرصد در این رزمایش محقق شد و ارزیابی دقیقی از نظر فنی در مورد موشک‌ها به عمل آمد".

به گزارش رسانه های غربی برد موشک های "شهاب ـ 3" حدود دو هزار کیلومتر است که به ایران امکان می دهد به اسراییل و پایگاه های نیروی هوایی آمریکا در خاک کشور های خاور نزدیک ضربه وارد آورد. برد موشک های دیگری که شلیک شد، بین 200 تا 750 کیلومتر است.

این رزمایش همزمان با اعمال تحریم نفتی اتحادیه اروپا بر ضد ایران اجرا شده است.

یادآور می شود آمریکا، اسراییل و برخی از دیگر کشورهای غربی معتقدند که ایران تحت پوشش برنامه صلح آمیز هسته ای مشغول ساخت سلاح هسته ای است. مقامات ایرانی با رد این اتهامات بارها اعلام کرده اند که برنامه هسته ای این کشور صرفا جهت رفع نیازهای انرژی است.

تا به حال چهار قعطنامه حاوی تحریم ها علیه ایران از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد به تصویب رسیده است. علاوه بر این تعدادی از کشورها و سازمان های بین المللی قطعنامه های گوناگونی را در رابطه با مساله ایران صادر کرده و خواستار تامین شفافیت کامل برنامه هسته ای ایران و اثبات ماهیت صرفا صلح آمیز آن هستند. برخی از کشورها بطور یکجانبه تحریم هایی علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده اند.

از جمله وزیران امور خارجه 27 کشور عضو اتحادیه اروپا 23 ژانویه امسال در اجلاس خود در بروکسل تصمیم گرفتند واردات نفت از ایران به کشورهای اروپایی را از اول ژوئیه تحریم کنند و این تصمیم به مرحله اجرا در آمده است.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد