X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

تایوان 2.5 میلیارد دلار سامانه ضدموشکی می‌خرد

شنبه 8 شهریور‌ماه سال 1393


 تایوان 2.5 میلیارد دلار سامانه ضدموشکی می‌خرد

تایوان در 9 سال آینده، دو میلیارد و 500 میلیون دلار صرف خرید سامانه های ضد موشکی برای تقویت پدافند هوایی خود در برابر چین خواهد کرد.
به گزارش مشرق، لین یو فانگ یکی از اعضای کمیته دفاعی پارلمان تایوان گفت: وزارت دفاع در نظر دارد سامانه های موشکی زمین به هوا تین کونگ سه ساخت داخل را در سال های 2015 تا 2024 میلادی جایگزین سامانه های موشکی قدیمی هاوک کند.

وی با اشاره به اینکه برنامه بودجه دفاعی روز جمعه برای تصویب به پارلمان ارائه شد، افزود: این برنامه بزرگترین دستاورد در زمینه سامانه تسلیحاتی ساخت داخل در سال های اخیر خواهد بود.

لین تاکید کرد: سامانه موشکی زمین به هوای تین کونگ سه ساخت موسسه علوم و تکنولوژی چونگ شان تایوان برای مقابله با موشک های بالستیک تاکتیکی در ماموریت های پدافند هوایی و رهگیری موشک طراحی می شود.

این موسسه از سال 1996 میلادی بیش از 20 میلیارد دلار تایوان صرف توسعه این سامانه ضد موشکی کرده است. تایوان در مراسم رژه ملی در سال 2007 میلادی از موشک تین کونگ سه رونمایی و در سال 2011 میلادی در رزمایش موشکی بزرگی ، آن را آزمایش کرد.

سامانه تین کونگ سه از قابلیت رهگیری موشک های کروز چین و مقابله با تهدیدهای جنگنده رادار گریز جی 20 این کشور با هدف تقویت توانمندی های پدافند هوایی خود برخوردار است.

تنش های میان تایپه و پکن از زمان روی کار آمدن ما یینگ جئو رئیس حکومت تایوان در سال 2008 میلادی تا حد زیادی کاهش یافته است. وی در سال 2012 میلادی دوباره به این سمت انتخاب شد.

اما چین همچنان تایوان را بخشی از خاک خود می داند و خواهان پیوستن آن به خاکش است. دو طرف در پایان جنگ داخلی در سال 1949 میلادی از یکدیگر جدا شدند.

بر اساس برآوردهای کارشناسان تایوانی، ارتش آزادیبخش خلق چین در حال حاضر بیش از هزار و 600 موشک برای هدفگیری تایوان دارد. مقامات دفاعی تایوان هنوز در این باره اظهار نظر نکرده اند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد